Just nu på de stora kanalerna

SVT1

From there to h

22:00 - 23:00

SVT2

Dokument utifr

22:10 - 23:10

TV3

Tower Heist

21:00 - 23:10

TV4

Die another day

22:15 - 23:55

Kanal 5

Up in the Air

21:00 - 23:15

TV6

The Exes

22:00 - 22:30

MTV

HERE COME THE G

22:00 - 22:55

Eurosport

Ridsport: Värl

21:30 - 22:30

Viasat Sport

Boxning: Mike A

21:45 - 22:45

Hela tablån

SVT1

01:10Skavlan

02:10Rome

03:05Smak av England

03:50Au pair i London

04:25Columbo

06:00Go'kväll

06:45Antikrundan

07:45Hem till byn

08:45Vinterstudion

08:45Vinterstudion

09:00Längdskidor: Världsc

10:20Vinterstudion

10:45Skidskytte: Världscup

12:10Vinterstudion

12:20Längdskidor: Världsc

13:20Vinterstudion

15:00Skidskytte: Världscup

16:20Vinterstudion

17:00Ridsport: Världscupho

17:55Sportnytt

18:00Rapport

18:10Regionala nyheter

18:15Landet runt

19:00Sportspegeln

19:30Rapport

19:55Regionala nyheter

20:00Så ska det låta

21:00Blå ögon

22:00From there to here

23:00Rapport

23:05Motor: VM-rally

00:00Stjärnorna på slotte

SVT2

00:30Nordiska hus

01:00Rapport

01:05Game of thrones

02:00Rapport

02:00Rapport

02:0524 Vision

03:00Rapport

03:0524 Vision

04:00Rapport

04:0524 Vision

05:00Rapport

08:00Fosterland

09:00Rapport

09:05Vår extrema värld

10:00Rapport

10:05Gudstjänst

10:50Kampen om kronan

11:00Rapport

11:05Nordiska hus

11:35En gammal skeppshandel

11:45Jddra med dn hjrna

11:55VM: Freestyle och snow

14:15Rapport

14:20Långdistans genom var

14:25Vem vet mest?

14:55Vem vet mest?

15:25Vem vet mest?

15:55Rapport

16:00Vem vet mest?

16:30Vem vet mest?

17:00empty title

17:00Välj språk!

17:15Kortfilmsklubben - spa

17:21Kortfilmsklubben - spa

17:36Kortfilmsklubben - spa

17:45Kortfilmsklubben - spa

17:53Kortfilmsklubben - spa

18:00Heliga resor

18:55Finnkirka

19:00Världens natur: Konst

20:00Fosterland

21:00Aktuellt

21:15Agenda

22:00Sportnytt

22:10Dokument utifrån: På

23:10Gudstjänst

23:55Hur man gör för att

TV3

00:20The Resident

02:10State of Affairs

03:10Anger Management

03:35American Idol

05:05American Idol

06:00Go On

06:30Back in the Game

07:00Nanny

07:30Alla älskar Raymond

08:00Jims värld

08:30Jims värld

09:00How I Met Your Mother

09:30How I Met Your Mother

10:00The Goldbergs

10:30SAF3

11:30Royal Pains

12:30Dukes of Melrose

13:00Hot in Cleveland

13:30Playing House

14:00Here on Earth

16:00Junior Masterchef US

17:00Djurens hjältar

18:00Stoppa tjuven

19:00Svenska Hollywoodfruar

20:00NCIS: New Orleans

21:00Tower Heist

23:10Mordet

TV4

02:10The new daughter

04:20Bloopers

06:05Lucky dog - en andra c

06:35empty title

06:35Chuggington

06:45Scooby-Doo! Mystery in

07:10Justice league

07:30Pokémon

07:58Nyhetsmorgon

11:30Det största äventyre

13:00Alpint

15:00Bygglov

16:00Djurskyddarna

17:00Familjen annorlunda

17:55Keno

18:00Tina i fjällen

19:00TV4Nyheterna

19:10Sporten

19:25TV4Vädret

19:30Hellenius hörna

20:00Farmen

21:00Die another day

22:00TV4Nyheterna

22:05TV4Vädret

22:15Die another day

23:55Fotbollskanalen Europa

Kanal 5

01:25I mördarens spår

03:35Våra pinsamma kroppar

04:25Våra pinsamma kroppar

05:15Biggest Loser

06:05Ultimate Spider-Man

06:25Ultimate Spider-Man

06:50Gilmore Girls

07:40ANT - Avancerad ny tal

08:10Brothers & Sisters

09:05Happy Endings

09:35Maniska samlare

10:35House Swap

11:35The Bachelorette

12:35The Bachelorette

13:35Dancing Fools

14:05Dancing Fools

14:35The Mysteries of Laura

15:30Familjen Kardashian

16:30Ullared

17:30En clown till kaffet

18:30Handbolls-VM

20:00Handbolls-VM

21:00Up in the Air

23:15CSI

TV6

01:55Traffic

04:20Ink Master USA

05:05Psych

06:00$#*! My Dad Says

06:30Scrubs

07:00Scrubs

07:30Scrubs

08:00Scrubs

08:30Scrubs

09:00The Vampire Diaries

10:00Grimm

11:00Robot Combat League

12:00Chuck

13:00Psych

14:0099 saker med Erik & Ma

15:00Spin city

15:30Spin city

16:00The Crazy Ones

16:30The Crazy Ones

17:00Simpsons

17:30Simpsons

18:00Family Guy

18:30Family Guy

19:00Face Off

20:00How I Met Your Mother

20:30How I Met Your Mother

21:002 1/2 män

21:30Anger Management

22:00The Exes

22:30Sirens

23:00Deadbeat

23:30American Dad

00:00American Dad

TNT7

TV8

01:05Chicago Fire

02:00The Body Farm

02:55Celebrity Apprentice

04:25En plats på landet

05:10Alla älskar Raymond

05:35Alla älskar Raymond

06:00En plats på landet

07:00En plats på landet

08:30Kitchen Hero

09:05The Fixer - Revisits

10:25Interior Therapy med J

11:25Million Dollar Listing

12:25Mary - Queen of the Hi

13:25Mary - Queen of the Hi

14:25Mary - Queen of the Hi

15:25Restoration Home

16:45Drömhus för halva pr

17:45The Hotel Inspector

18:45Escape to the Continen

20:00Foyle's War

22:00Chicago Fire

23:00Undercover Boss US

00:00Navy CIS

Kanal 9

00:05Flashpoint

01:00Rizzoli & Isles

01:55Rookie Blue

02:50Kommissarie Lewis

04:20Raising Hope

04:45Bob's Burgers

05:05Louis Theroux: Extreme

06:10Hairy Bikers: Best of

07:05Gränsbevakarna USA

09:10Rules of Engagement

09:35The Office

10:00Saturday Night Live

11:00Gold Divers

12:00Maniska samlare

13:00Dog and Beth: On the H

13:55Top Gear USA

14:55Kevin's Grand Design

16:00American Pickers

17:00Richard Hammond's Cras

18:00NY Ink

19:00Raising Hope

19:30Bob's Burgers

20:00Kostymnissarnas fight

21:00Person of Interest

22:00Shameless

23:05Shameless

TV10

01:00Fight Club: A History

02:00Gift, var och smärta

03:00Gift, var och smärta

04:00Boxning: Mike Alvarado

05:00Gatugängens inre kret

06:00Cops

06:30Från skrot till racer

07:25James Mays leksaksvär

08:30Gift, var och smärta

09:30Gift, var och smärta

10:30Gift, var och smärta

11:30Amazing Eats

12:05James Mays leksaksvär

13:20USA:s hårdaste fänge

14:30FA-cupen: Bristol City

16:55FA-cupen: Brighton-Ars

19:30Grand Prix: med livet

20:30USA:s hårdaste fänge

21:00Fight Club: A History

22:30Fight Club: A History

23:30Historien om Gary Spee

MTV

00:40Jersey Shore

01:25Jersey Shore

02:15Night Videos

06:00MTV Breakfast Club

09:003 From 1

09:55Nicki Minaj: My Time A

10:55Plain Jane Internation

11:55Friendzone

12:25Awkward

12:55Awkward

13:25Are You the One?

14:20Teen Mom 2

15:10Catfish: The TV Show

16:05Plain Jane Internation

17:05Snooki & JWOWW

17:35Snooki & JWOWW

18:05Nicki Minaj: My Time A

19:00MTV's Biggest Music Mo

20:00Geordie Shore

21:00Geordie Shore

22:00HERE COME THE GEORDIES

22:55Ridiculousness

23:20Ridiculousness

23:50Nicki Minaj: My Time A

Eurosport

00:30Tennis: Game, Set & Ma

01:00Tennis: Australian Ope

03:00Tennis: Australian Ope

10:30Tennis: Game, Set & Ma

10:45Tennis: Australian Ope

14:15Tennis: Game, Set & Ma

14:30Alpint: Världscupen i

15:00Skidskytte: Världscup

16:30Skidskytte: Världscup

17:45Backhoppning: Världsc

18:45Fotboll: Afrikanska m

21:00Tennis: Game, Set & Ma

21:30Ridsport: Världscupen

22:30Tennis: Australian Ope

TV11

Discovery Channel

01:00Yukon Men

02:00Moonshiners

03:00Running Wild with Bear

03:55Chef Gone Wild

04:45Oförklarliga NASA-mys

05:35Så funkar det!

06:00Så funkar det!

06:25River Monsters

07:20Moonshiners

08:15Testa inte detta

09:05Fast and Loud

10:00Fast and Loud

11:00Fast and Loud

12:00Fast and Loud

13:00Fast and Loud

14:00Dealing Steel

15:00Mäktiga fartyg

16:00Ice Cold Gold

17:00Edge of Alaska

18:00Gold Rush

19:00Oförklarliga NASA-mys

20:00Mäktiga fartyg

21:00One Day in Auschwitz

22:00Genom maskhålet med M

23:00Yukon Men

00:00Running Wild with Bear

Animal Planet

00:40Shamwari: ett liv i de

01:05Shamwari: ett liv i de

01:35Yankee Jungle

02:25Tanked

03:15Treehouse Masters

04:02Shamwari: ett liv i de

04:25Shamwari: ett liv i de

04:49Yankee Jungle

05:36Reptilbröder

06:00Reptilbröder

06:25Treehouse Masters

07:15Treehouse Masters

08:10Treehouse Masters

09:05Treehouse Masters

10:00Treehouse Masters

10:55Dinosauriernas värld

11:50Yankee Jungle

12:45Mystery of the Lost Is

13:40Vilda smådjur

14:35Ten Deadliest Snakes

15:30Call of the Wildman

15:55Call of the Wildman

16:25Yankee Jungle

17:20Ten Deadliest Snakes

18:15Vilda smådjur

19:10Hajattacker 2

20:05Tanked

21:00Treehouse Masters

21:55Dinosauriernas värld

22:50Gator Boys

23:45Jakten på kungskobran

Canal+ Hits

Canal+ First

TV1000

TV4 Film

01:40Powder blue

03:45The quest

05:30Timmarna

11:50Flykten från hönsgå

13:15Hachiko - en vän för

15:00Wild Iris

16:55Hans och hennes

18:50Top gun

21:00Kontakt

23:55Röd makt

TV4 HD

Canal+ Sport

TV4 Sport

Viasat Sport

11:30FA-cupen: Cambridge-Ma

13:30FA-cupen: Liverpool-Bo

15:30NHL All-Star Skills Co

18:30NFL Gameday

19:00Cykelcross: World Cup

20:10Cykelcross: World Cup

21:45Boxning: Mike Alvarado

22:45FA-cupen: Bristol City

Viasat Golf

01:00European Tour Highligh

09:00Asian Tour Golf Show -

09:30This is PGA Tour Latin

10:00Humana Challenge

14:00Commercial Bank Qatar

18:30Humana Challenge

20:30I golfens tjänst: R&A

21:00Humana Challenge

Yle 1

03:00Uutisikkuna

07:00Yle Nyheter

07:05Den vida naturen: Suri

08:00Yle Nyheter

08:05Morgonhjärta

08:55Yle Nyheter

09:00Gudstjänst

10:00Yle Nyheter

10:05Yle Nyheter Veckan på

10:15Pressklubben

10:45A-studion

11:15Tillbaka till Aidensfi

12:05Första, andra och tre

12:35En fascinerande värld

13:30Strada

14:00Yle Nyheter

14:05Yle News

14:10Akuten

14:50Historia: Överlevarna

15:50Novosti Yle

15:55Yle Nyheter på tecken

16:00Yle Nyheter

16:10YleLeaks

16:25Nyhetsläckan

17:00Yle Nyheter

17:10Sportrutan

17:15Finland är ryskt

17:45Arto Nyberg

18:30Räven (12)

19:30Yle Nyheter

19:45Sportrutan

20:05Hemmasalongen: Saker v

21:40Arne Dahl: Ont blod (1

23:10Morgonettan

23:50Uutisikkuna

TV4 Plus

TV4 Fakta

01:00Highway cops

01:30Highway cops

02:00Brottsplats USA

02:30Brottsplats USA

03:00Bakom brottsrubrikerna

04:00Syndens nästen

05:05När spöken anfaller

06:00Livräddarna på Bondi

06:30Livräddarna på Bondi

07:00Landsbygdsakuten

08:00Onda ting till salu

08:30Onda ting till salu

09:00Det stora matkriget

10:00Det kungliga lasarette

11:00Hospitalet

11:30Hospitalet

12:00Nödsituation på när

13:00Sextiotalets Amerika

13:55Fåfänga till förban

14:55Giftiga kläder

16:00Mobbad

16:30Mobbad

17:00USA - bakom stängda d

18:10Akut 24

18:45Försöksmänniskor

19:25Försöksmänniskor

20:00Varför flygplan krasc

21:00Andra världskriget in

22:00Organtrafficking - på

23:05Oväder på liv och d

00:00Kvinnor som mördar

Kunskapskanalen

00:10Korstågen

09:00Livet är en tågresa

09:55K-märkt form

10:00UR Samtiden

10:00Kreativ grammatik

10:45Läsförståelse i pra

11:35Stresshantering i klas

12:10Författarskola för d

12:35Döm inte boken efter

13:10Antihjältar

14:00Läsandet, skrivandet

14:25Den moderna samtidsrom

15:15Historiska karaktärer

16:00Murderball

17:20Katternas vilda liv

18:15Vilda underverk - Afri

18:20Terrakottaarméns nya

19:15Sanningen bakom legend

20:05Seriehjältarnas kamp

21:00Mathjälparna

22:00Antikmagasinet

22:30På vintagejakt

23:15Berömda städer: Flor

23:40Världen